Çakra Temizliği

Çakra akımı yapışık negatif enerjiyi temizlemek için basit bir metot dur. Meridyen akımlarından esinlenerek ortaya çıkarılmıştır. Çakra akımlarının kullanımı basittir, niyetle aktive edilir. Birebir kişiye yakından veya uzaktan uygulanabilir. Reiki veya başka şifalandırma sistemlerine çok iyi bir tamamlayıcıdır.  Çakra akımları çakraları temizleyen bir enerjidir, çakralara ayrı bir enerji vermez, nazik bir şekilde blokaj ve negatif enerjiyi temizler. Geçmişin enerjitik yaralarını serbest bırakır, yeni pozitif enerji girmesini sağlar.

Her çakra, varlığımızın-büyüme ve sağlığı da kapsayan-çeşitli fonksiyonlarını kontrol eden hormonal sistemdeki bir salgı bezi ile bağlantılıdır. Bu salgı bezlerinin fonksiyonlarındaki ağırlaşma; hayata bakışımız, ruh halleri, davranışlar ve mücadele yeteneğimiz üzerinde etkiler meydana getirecektir. Öfkeli, korkulu, kötümser ya da mutlu, huzurlu, güvenli ve iyimser hale gelebiliriz. Salgı bezleri beyine ve buradan da varlığımızın duygusal, zihinsel ve spiritüel yönlerine bağlıdır. Bu çakraların fiziksel bedenimizde bulundukları yerlerdeki kısımları, kendileri ile ilişkili olan (duygusal-zihinsel) hallere bağlayan iletkenler gibidir.

Zihninizi, bedeninizi ve ruhunuzu iyileştirmede etkin ve olumlu bir rol oynayabilirsiniz. Çakraların içerdikleri yetenekleri hayatımızda kullanmak için amaç; her çakradan yayılan enerjinin farkına varmak ve gerektiğinde o çakra üzerinde çalışmaktır. Bedenlerimiz, iç içe geçmiş karmaşık dünyalar gibidir. Nerede başladığını ve nerede bittiğini biliriz, fakat çok büyük ve hiçbir zaman anlayamadığımız gizemlerle doludurlar. İnsanın tasarlamış olduğu hiçbir makine insan bedeni kadar karmaşık ve ustalıklı değildir.

Çakralarımız bedenimizde enerji akışını sağlayan kanallardır. Hayatımızda yaşadığımız olaylar yüzünden tıkanırlar. Bu tıkanıklıkları gerçekle yüzleşerek açmak bizim elimizde. Çakra meditasyonu ile korkularımızdan, suçluluk duygumuzdan, hayal kırıklıklarımızdan, üzüntü ve kederlerimizden kurtulup, bütünlük bilinciyle gücümüzü ve yaratıcılığımızı açığa çıkarabiliriz. Bu açılım ile çakralarımızda daha güçlü ve temiz bir enerji akışı sağlayabiliriz. Çakralarda ki bu duygusal tıkanıklıkların hepsi fiziksel bedenimize hastalık olarak yansır. Yapacağımız temizlik ve duygusal yüklerimizden kurtulmamızla beraber hastalıklarda gözle görülür gerilemeler başlayacaktır. Enerji düzeyinde yapılan çalışma zamanla fizik bedene geçer. Çakralarımızın sağlıklı bir şekilde çalışması bedensel, ruhsal ve zihinsel sağlığı yaratır.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :çakra temizliği nasıl yapılır - çakra temizliği yapıyoruz - çakra çakralar - çakra nedir - çakra temizleme - çakra temizlenmesi -

Yorumlar