Enerji Uyumlaması

Herkes bu uyumlamaları alabilir ve Reikiye kanal olabilir, özel yetenekler gerektirmez ve kendiniz ve başkaları için şifa vermenin güvenli bir yoludur. Reiki fiziksel sorunların tedavisi için ve holistik (bütüncül) sağlık tedavilerini ve uygulamalarını bütünlemek için geleneksel olarak kullanılır, Tıbbi tedavinin alternatifi değildir veya bir teşhis sistemi değildir. Reiki sevginin ve bütünlüğün zeki bir enerjisidir. Reikiyi kullandığınız zaman çalışacağınız birçok yol keşfedersiniz ve ondan değer kazanırsınız. Evrensel yaşam gücü enerjisi ile çalışmak için olası yollar sonsuzdur.

Reiki (inisiyasyonu )uyumlaması, bir usta öğretici (master teacher) tarafından öğrencisine aktarılan çok önemli bir seremonidir. Reiki uyumlamasi son derece ciddi ve önemli bir süreçtir ve kesinlikle soy ağacı olan, bu konuda ciddi istekle çalışmış, isinin ustası bir master tarafından yapılmalıdır.

Uyumlama sonrasında, tepkiler, ruhsal durum, duygular, hayata bakış, hissetme becerisi, iç sesle iletişim farkedilir derecede gelişmeye baslar. Özellikle başlangıç aşamasında master tarafından verilen çalışmalar çok önemlidir ve bunlar yukarıda belirtilen değişimlerin oluşmasını ve kalıcı olmasını etkileyecektir. Reiki uyumlamasını, tıkalı olan su borularının açılıp, yeniden su akmaya başlamasına benzetebiliriz.  Uyumlama öncesi tıkalı olan çakralar uyumlama sonrasında yapılan çalışma ve uygulamalarla bir enerji merkezi haline gelir. Ellerden akan reiki enerjisi hissedilmeye başlanır ve bu pozitif enerji sayesinde de şifa vermek mümkün olur.

Şifa enerjisine herhangi bir kişi tarafından kanallık edilebilir. Bu yetenek bir kişiden diğerine enerjisel aktarım vasıtası ile geçirilir. Bu aktarım uyumlama veya güçlendirme veya bazen inisiyasyon olarak adlandırılır. Uyumlamalar auradaki blokları giderir ve bizi çevreleyen şifa enerjilerinin taç çakradan girmesine ve bedenimizden ve ellerimizden gerekli olan yere akmasına izin verir, sizi enerji bedeninize direkt bir aktarım vasıtası ile Reiki enerjisini kullanma yeteneğine bağlar.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nedir - reiki nasıl yapılır - reiki - izmir reiki kursları -

Yorumlar