Antalya Reiki Merkezi

Reiki ; duygusal, zihinsel, fiziksel yahut ruhsal iyi gelecek kolay bir sağlık öngörür. Kolayca öğretilir. Zaafve korkunun hüküm sürdüğü bir çağda insanların güçlenmesine katkısı olan bir unsurdur.

Reiki bilinmeyen geleceğin ...doğuşudur.

Şefkat ve birliğin had safhada önemli kabul edildiği bir kültürden gelmekle Reiki, barışçı değerleri yeryüzü gezegenine geri kazandırır.

Acı dolu bir dünyada Reiki bir sağlık sığınağıdır.

Rahatlatır, teskin eder, acıyı dindirir, fiziksel şifayı hızlandırır, kanamayı durdurur ve geçmişle bugünün duygusal travmalarını serbest bırakır.

Yeryüzünde değişim ve şiddetin hakim olduğu bu çağda Reiki gezegensel şifanın ayrılmaz bir parçasıdır. O herkese ve yeryüzünün kendisine aittir. Bu gezegen üstündeki insanlara tek seferde yapılabilecek en büyük iyiliktir. Yeryüzünün ilk kültürlerinde Reiki evrenseldi. Bizim kalıtsal sistemimize, DNA'mıza işlenmişti ve asla kaybolmaması gerekiyordu.
Bu şifa yöntemi ne kadar çok insana öğretilirse Yeryüzü değişimi de o denli kolay, insan ıstırabı o denli az olacaktır.

Artık Reiki yi herkese getirme zamanı geldi.

Reiki yi insanlara geri getirmek ve olması gerektiği gibi evrensel kılmak için.

Bu gezegenin insanlarını, hayvanlarını, tüm canlıları ve yeryüzünün kendisini, insan bilincini tedavi edin.

Reiki yapın ve barış, şifa, sağlık ve olumlu değişim için REİKİ yi ÖĞRENİN.

Reiki Prensipleri ;

* Bugün huzurluyum,

* Bugün rahatım,

* Hayata şükran duyuyorum,

* Dürüstçe kazanıyorum,

* Yaşayan her şeye ve herkese saygılıyım.


Antalya Reiki 1. Derece Eğitimi

Sevgi ve şifa yolunun ilk adımıdır. Bu aşamada öğrenciye “inisiyasyon” (uyumlama) olarak tanımlanan ritüelle enerji aktarılır. Bu enerji kişinin yaşam boyu kendisine  ve başkalarına  uygulayabileceği sevgi ve şifa enerjisidir.

Antalya Reiki 1. Derece Eğitiminde ; Reiki’nin tanımı, Reiki’nin tarihçesi, Reiki’nin çalışma mekanizması anlatılır. Reiki eğitim dereceleri hakkında bilgi verilir. Reiki’nin 5 prensibi anlatılır. Uygun Reiki ortamı, kişinin kendisine ve başkasına Reiki’yi nasıl uygulayacağı teorik ve pratik çalışmalarla açıklanır. Temel çakra bilgileri verilir. Çakralarda nasıl enerji şifası yapılabileceği ve çakralarda enerji dengelemeleri gösterilir. Günlük hayatta Reiki’nin kullanım alanları ile ilgili bilgiler verilir. Konulara ilişkin meditasyonlar yaptırılır.

Antalya Reiki 1. Derece Eğitimi ; öncelikle fiziksel şifayı hedefler. Kişinin kendi ve çevresindekilere fiziksel şifa uygulayabileceği temel el tutuş pozisyonları gösterilir. Aslında uyumlama süreci ile sadece fiziksel değil zihinsel ve ruhsal düzeyde de şifa başlamış olur. Kişinin farkındalığı, sezgileri bu aşamada belirginleşmeye ve artmaya başlar. Kişinin kendini yeniden tanıdığı ve kendini sevmeyi tekrar hatırladığı bir süreçtir bu.

Uyumlama ile gelinen titreşim seviyesi; kişinin sevgi, şefkat, hoşgörü ve güveni tekrar hatırlamasına olanak sağlar. Antalya Reiki 1. Derece Eğitimi, uyumlamanın huzuru ve heyecanı ile sevgiye tekrar merhaba dediğimiz bir şifa yolculuğudur.

Antalya Reiki 2. Derece Eğitimi

Antalya Reiki 2. Derece Eğitimi, 1.derece eğitiminden en az üç ay sonra verilir. Geçen süre 2.derecenin enerji seviyesine daha keyifli ve daha konforlu bir şekilde uyumlanmanın  temini içindir.

Antalya Reiki 2. Derece Eğitiminde zihinsel ve duygusal şifa esastır. Bu eğitimde Usui Reiki sembol bilgileri verilir. Reiki etiğinin tekrar hatırlatılması ile semboller, isimleri ve çizimleri ile öğretilir. Ezberletilmesi sağlanır. Reiki’de sembollere verilen önem tekrar tekrar hatırlatılır. Sembollerle ilgili çalışmalar gösterilir.

Usui Reiki geleneğindeki üç sembol;

1. Güç sembolü

2. Duygusal / zihinsel şifa sembolü

3. Uzaklık sembolü uygulamaları ile anlatılır.

Reiki 2 uyumlamaları yapılır. Uyumlamalar sonrası sembollerle çalışmalar yapılır. Sembollerin hissedilmesi sağlanır. Kişinin kendi şifası için uygulayabileceği sembol çalışmaları gösterilir.

Kişinin başkalarına sembollerle nasıl şifa uygulayabileceği teorik-pratik şekillerde anlatılır.

İlave egzersizler ve meditasyonlar uygulanır.

Antalya Reiki 3. Derece Eğitimi

Üstatlığa ve öğretmenliğe giden yoldur. 2.derece eğitiminden en az bir yıl sonra önerilir.

Antalya Reiki 3. Derece Eğitimi 3-A (Üstat Uygulamacılık ) ve 3-B (Üstat Öğretmenlik) olmak üzere iki aşamada değerlendirilebilir.

Genel eğilim her iki aşamanın bir bütün içinde değerlendirilmesidir.

Reiki etiğinde 3. dereceyi öğrenci talep etmez, öğretmenin uygun görüp masterlığı teklifi esastır.

3-A  Üstat Uygulamacılık Aşaması:

Masterlik uyumlaması yapılır. Öğrenci Masterlik sembolü ile inisiye edilir. Sembolün kullanımı ve taşıdığı önem aktarılır. Master sembolle yapılacak kişisel gelişim çalışmaları anlatılır. Master çalışmaları verilir. Temel konulardan biri endişe ve korkulardan sevginin gücü ile arınmaktır.

İlave meditasyonlar verilir. Yoğun ruhsal çalışmaların sürdürüldüğü çok özel bir aşamadır. Öğretmenliğe giden yolun son basamağıdır.

3-B Üstat  Öğretmenlik Aşaması: (Reiki Master- Teacher)

Öğretmenlik uyumlaması yapılır. Her derecede uyumlamanın nasıl yapıldığı anlatılır. Her derecede öğrenciyle paylaşılması gereken konular ve teknikler hatırlatılır.

Öğretmenliğin sorumluluğu üzerinde özellikle durulur. Reiki etiğinin tüm naif detaylarının öğretmen adayına aktarılması önem arz eder.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

Antalya Reiki Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya reiki - reiki kursu antalya - antalya reiki kursu -

Yorumlar