Çakra Dengeleme

Çakraların frekanslarının birbirine uyumlu çalışması için uygulanan bir yöntemdir. Her Reiki uygulamasından sonra ve enerjinin düşük olduğunu hissettiğiniz tüm zamanlarda kullanmanız önerilir. Sabahları özellikle çakra dengeleme uygulayabilirseniz sizin için iyi olur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, her pozisyonda mutlaka iki-beş dakika arası ve ellerinizi kaldırmadan uygulama yapmanızdır.

Çarka açmanın, dengelemenin, aktif hale getirmenin ve bedensel zihinsel sağlığa kavuşabilmenin yolu kişinin kendisini ve başkalarını şartsız koşulsuz olarak sevmesidir. Sevgi en güçlü ilaçtır ve kişiyi her yönden şifaya kavuşturacak güçtedir. Sevgi tazeleyici, canlandırıcı ve yaşamı devam ettirici evrensel güçtür. Ancak kendimizi sevebildiğimiz zaman bu sevgiyi başkalarına da verebiliriz ve beden-zihin sistemimiz bu enerjiyle dolup canlanır.

Kendimizi ve başkalarını sevmek imkansız gibi görünebilir fakat aslında son derece basit olarak buna inanmakla başlar. Sonsuz ve sınırsız sevgi gerçeğini bir kere deneyimleyince içimizde bu bilinçle yaşama isteği uyanır ve yaşamımızda bu realiteyi oluşturmaya başlarız. Bütün beden ve zihin sistemimiz evrensel şuurun her seviyesine bağlıdır her birimiz bütünün bir parçası olarak birbirimize bağlıyız. Kendimizi evrensel sevgi, bilgi ve güce açınca bunu bir parçası olduğumuz tüm yaradılışa akıtırız. Bir kişinin evrensel bütünlükle bütünleşmesi tüm insanlığı o bütünlüğe yaklaştırır. Bunu sürekli hatırlayarak sorumluluğumuzun bilincinde olmalıyız. Sevgi bütün şifanın kaynağıdır.

Her çakranın vücudun belirli organlarıyla, rahatsızlıklar, renkler, elementler ve duygularla bağlantılı olduğuna inanılmaktadır. Ancak çakra inancını kullanan farklı sistem veya kaynaklar, detayları konusunda fikir ayrılığı yaşayabilir. Çakra kavramı, günümüzde popüler olan iki eski Hintli tedavi sisteminde anahtar rolü oynamaktadır.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :çakra dengeleme nasıl yapılır - çakra testi - çakra açmak - çakra dengeleme parapsikoloji - reiki çakra dengeleme - çakra dengeleme ve olumlamalar -

Yorumlar