İzmir Alsancak Reiki Eğitimi

Reiki Nedir ; Reiki dünyada gerek şifa, gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır. Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin - ruh - beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki ; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master'ı tarafından insiye edilen)herkes tarafından kullanılır. Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığındabirçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur. 

Reiki İle Neler Yapabilirsiniz.

Hayatımdaki sıkıntılarımı halletmek için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir "içses". Onun dışında Reiki, korkuları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif bilinçaltlarımı bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek, karma temizlikleri ve tabii affetme, yani geçmişte yaşadığım her anı sevgi enerjisine dönüştürmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyordu. Eğer trafikte korna çalan taksiciye kızmışsam, arkadaşım ters bir laf etmişse, ya da işte bir terslik olduysa, o an buna neden olan zihni ya da korkuyu buluyor, anda çalışıyor, öfke, endişe gibi o andaki negatif duygum neyse sevgiye dönüştürüp ana devam ediyordum. Bazen de çantadaki tüm aletleri tek tek kullanarak daha uzun bir çalışma yapmam gerekiyordu. 

 İzmir Reiki  1 Eğitimi

 İzmir Reiki  1 Eğitiminde kişi kendine ve başkalarına reiki vermek için gerekli olan temel pozisyonları öğrenir. Reikinin kuralları öğretilir. Reikiyi uygulayan kişi (şifacı), uygulanana (reiki alana) fiziksel olarak yakın temastadır. Eller bedene konularak uygulama öğretilir. Reiki enerjisine kanal olmak için bir uyumlama (attunement/inisiasyon) yapılır. Uyumlamadan hemen sonra kişi reiki verebilir.


 İzmir Reiki  2 Eğitimi


İzmir Reiki  1 Eğitimini  tamamlandıktan sonra Reiki 2 Eğitimini öğretilmektedir. Reiki 2 Eğitimini alabilmek için Reiki 1 eğitimini aldıktan sonra en az 1 ay geçmiş olması tercih edilmelidir. Reiki 2 Eğitiminde üç adet kutsal Reiki sembolü öğretilir ve bu sembollerin kullanılabilinmesi için bir uyumlama (attunement/inisiasyon) yapılır. Bu semboller büyük bir sorumluluk içinde kullanılmalıdır. İkinci derece derin bilgi demektir. Bu inisiasyonla sezgi yeteneği artar, şifa gücü çok fazlalaşır. Semboller kullanılarak, zaman ve mekana bağlı olmadan uzaktan tedavi yapılabilir. Kişi bilinçaltına inerek çeşitli onaylamalarla kendini ve başkalarını mental düzeyde tedavi edebilir. Yine zaman ve mekana bağlı kalmadan uzaktan mental şifa verebilir. İstenmeyen enerjileri mekandan temizleyebilir. Kendi ve karşısındakinin bedeninde koruma, güçlendirme ve dengeleme yapabilir. Kişileri bağımlılıklarından kurtarabilir. Ancak tüm bu sembollerin kullanımı derin bir sorumluluk ister. Unutmayalım ki karma yasasına göre herşey bize geri dönmektedir. Sevgi verelim ki kat kat sevgi alabilelim.

İleri REİKİ Derecesi (ART Advanced Reiki Training)

Reiki masterlığında kullanılan üst düzey bir sembol öğretilir ve bunun attunementi yapılır.

Üstatlık Derecesi

Reiki ile ilgili çok derin bilgilerin verildiği fevkalade sorumluluk gerektiren bir düzeydir. İki adet Master sembolü art sembolüne ek olarak verilir ve attunement'ları yapılır. Reiki meditasyonu, reiki kristalleri gridi oluşturma öğretilir. Bir senelik bir öğrencilik süresinden sonra, master olunabilir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :izmir reiki - izmir reiki eğitimi - izmir reiki 1 - önder ergin reiki - reiki izmir karşıyaka reiki -

Yorumlar