İzmir Karşıyaka Reiki

Reiki zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen evrensel bir enerjidir. Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedene sirayet eder. Kullandığımız reiki enerjisi bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Reiki diğer şifa teknikleri gibi öğrenilemez. Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu yeteneğe sahip olmanın tek yolu; inisiyasyon dediğimiz yeteneğin transferidir.

Reiki öğrenmek insanın entelektüel kapasitesine bağlı değildir. Hocadan öğrenciye kolaylıkla aktarılır; uzun yıllar süren uygulamalar gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmayan, şifanın saf halidir. Bu yüzden, herkes tarafından kolayca öğrenilebilir. Uygulama bir kere öğrenildikten sonra, ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize, hem başkalarına kullanılabilir olması Reiki’nin en önemli avantajlarından biridir.

Uygulayıcı elini kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyar ve aklından reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirir. Sonra reiki kendiliğinden akmaya başlar. Reiki uygulanan kişi ise, genelde gevşeme, rahatlama, ağrılarda azalma veya kaybolma, hastalıkta gerileme hisseder. Hiçbir şey hissetmeyebilir de.

Tam bir reiki seansı 60 ila 90 dakika sürer. Tüm bedene ve hasta bölgeye enerji verilir. Üç gün üst üste uygulanması önerilir. Kronik hastalıklar için daha sık ve yoğun reiki uygulanır. Kaç seansta tam sonuç alınacağı, iyileşme sağlanıp sağlanamayacağı bilinemez, bedenin enerjiye verdiği cevap önemlidir.
 
Reiki Aşamaları

Reiki;Reiki kullanma kabiliyeti kazanan kişi, zihinsel manevi gelişme kapasitesi, Reiki enerjisini öğretene muhtaç değildir. Bu nedenle herkeste mevcuttur. Reiki ’yi kullanan kişi siparişle insanlara öğretemez. Reiki enerjisi inançlara muhtaç değildir, kişiler Reiki enerjisini kazandığına ister inanır ister inanmaz. Çünkü Reiki enerjisi Allah tarafından kazandırılır. Reiki ’yi uygularken, birçok kişi Reiki ’yi kazanmak için, hayal eder dini inançları doğrultusunda deneyim kazanmak için daha çok dokunurlar.

Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir.  Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedensel olur. Kullandığımız enerji bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Birinci aşamada elinizi koyarak çalışırsınız. İlk günden kendinize ve başkalarına, hatta hayvanlara, bitkilere evrensel şifa ışığının enerjisini elinizle aktarabilir hale gelirsiniz. İkinci aşamada şifa enerjileri daha da genişletilir. Uzaktan şifa gönderebilirsiniz

REİKİ 2. derecede şifa enerjisi çok belirgin bir şekilde artar. Bundan sonra Reiki 2 uygulayıcısı 3 adet sembol kullanmaya başlar. Şifayı bu sembollerle gerçekleştirir. Artık ruhsal bedenimize de şifa verebilir, karmik tedavi yapabilir, bilinçaltına mesaj yerleştirebilir ve bunların hepsini de yayından olduğu gibi uzaktan da yapabilir konuma gelir. Etik olarak bu sembollerin çizim yönler reiki almayan kimselere gösterilmez. İnisiye edilmeyen biri tarafından kullanılan bu semboller kendisine zarar verir. Bu doktor olmayan birinin ameliyat yapması gibidir.

Reiki 3. Aşaması, fiziksel ve enerji bedenlerimiz üzerindeki hakimiyetimizi genişletme süreçlerini olağanüstü destekler. Seimo tarafından geliştirilen, dönüşüm gücüne sahip bir dizi Reiki uyumlanmasıyla, enerji sistemimizin tümünün enerjiyi iletme yeteneği temelden düzenlenerek en üst düzeye çıkarılır. Dolayısıyla enerji sistemimiz daha duyarlı ve alıcı, geçirgen ve güçlü hale gelir. Beden enerjilerimizin akışındaki engeller ve blokajlar çözülür, bireyin Reiki düzeyi ve öz beni arasındaki bağ güçlenerek gelişir. Nihayetinde enerji sistemimiz yerkürenin saf enerjilerine daha açık hale gelir. Reiki 3. Aşaması ile, fiziksel ve ruhsal dayanıklılığımızın yanı sıra gücümüzü ve sebatımızı artıran akışkan bir dengeye kavuşma olanağı sunulur. Enerji depomuz genişler, verimliliğimiz artar ve iyileşme temelden desteklenir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nedir - reiki nasıl yapılır - reiki - izmir reiki kursları -

Yorumlar