İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi

1920'de Japon Dr. Mikao Usui tarafından Kurama Dağında başlatılmıştır. Ancak bir Reiki Master/Öğretmen tarafından inisiye edilmiş kişi tarafından ellerin bedene temasıyla kişinin kendisine ya da başkalarına uyguladığı bir yöntemdir. Doğası biyoenerjiden çok farklıdır.

Reiki diğer şifa teknikleri gibi öğrenilemez. Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu yeteneğe sahip olmanın tek yolu; inisiyasyon dediğimiz yeteneğin transferidir (yani kısaca eskilerin ya da Anadolu'daki yaygın kullanımıyla el vermek diyebiliriz). Öğrendiğiniz ilk günden itibaren kendiniz ve başkaları için uygulayabilirsiniz.

Reiki enerjisi
çok yumuşak aynı zamanda da herşeyde kullanılabilen, zararsız ve çok güçlü bir enerjidir. Adeta kendi bilinci olduğundan sizin yönlendirmenize gerek duymaz. Konsantre olmanız gerekmez. Reiki'yi aktarırken uygulayıcı bir kanal olur. Bu özelliğinden dolayı; uygulayıcının enerjisi tükenmez. Reiki, tüm inançlarla uyumlu çalışır.

Dünya üzerinde 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı varsayılmaktadır. Bugün Amerika'da hastaların iyileşme sürecini hızlandıran bütünleyici/tamamlayıcı tedavi olarak bazı hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır, ama yine de modern tıbbın yerine kullanılamaz.

Hangi enerji frekansında isek evrende ona kanal oluruz. Enerji çalışmalarından biri olan reiki evrendeki sayısız kanallardan biri olan saf, süptil arındırıcı bir enerji kanalıdır. Tarihin ilk çağlarından beri kadim uygarlıklarca değişik isimlerle kullanılıyordu. Usui son çağda bunu herkesin kullanabileceği bir metod geliştirerek uygulamaya sokmuştur. Reiki herkesin doğru bir eğitimle öğrenebileceği, uygulayabileceği bir enerji çalışmasıdır.

Ellerin vücut üzerinde tutulması için bir konsantrasyona ihtiyaç yoktur. Eller kendiliğinden vücut ve el arasında hissedilen o farklı duyguda ustalaşmaya başladıkça vücut üzerinde dolaşmaya devam eder. Reiki enerjisi, vücut üzerindeki elbiselerden, alçı, bandaj ve diğer metal gibi her türlü maddeden geçebilme özelliğine sahiptir.

Dikkat edilirse uzak doğu kökenli tüm tedavilerde dokunma duygusunun gücünün kullanıldığı görülecektir. İnsanın sevdiği kişiye dokunması çoğu kez farklı ve önemli duygular meydana getirmektedir. Beş duyudan olan dokunsallığımızın meydana getirdiği rahatlama kişinin o anki ruh durumuyla ilgilidir. Bu rahatlama, görsel ya da işitsel olanlarda sevdikleri için aynı etkiyi göstermeyebilir. Oysaki tedavinin sonucu olarak dokunsal, işitsel ve görsel tüm insanlarda etkinlik itibarıyla reiki tedavisi, aynı olumlu sonuçları farklı derecelerle ortaya çıkarır.

İnsanın hem fizik bedenden hem de enerji bedenden oluştuğunu söylemiştik. Fizik bedendeki damar ve sinir sisteminin enerji bedendeki karşılığı meridyen sistemidir. Meridyenler enerjinin aktığı kanallardır. Bedendeki önemli enerji merkezlerine "çakra" adı verilir. "Çakra" adı verilen noktalara ellerimizi koyarak enerji transferi yaptığımızda enerji karışıklığını gidermiş, dengeyi sağlamış oluruz.

Ücretsiz olarak, randevu alarak ön görüşme yapabilirsiniz.
 
İzmir Reiki Eğitimi İle ilgili detaylı bilgi için :
 
İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmirde Reiki tıklayabilirsiniz.
 
 İzmir’deki Karşıyaka reiki eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmirde Reiki  tıklayabilirsiniz.

 

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki nedir - reiki eğitimi - reiki kursu - izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları -

Yorumlar