İzmir Reiki Kursu

Japoncası iki kelimeden; Rei: (Her yerde var olan, evrensel) ve Ki: (Canlı hücrede var olan enerji, yaşam enerjisi)'den oluşan birleşik bir kelimedir. Reiki’nin saygıdeğer büyük üstadı Hawayo Takata’nın tanımı ile “Evrensel Yaşam Enerjisi” olarak benimsenmiştir. Ruhsal yaşam enerjisi, sevgi dolu yaşam enerjisi gibi tanımlar da verilen Reiki, burada geçen sıfatlardan da anlaşılacağı gibi salt enerji olarak kabul edemeyeceğimiz, bunun çok ötesinde bilinci olan bir şifa enerjisidir. İhtiyaç duyulan bir konuda problemin nedenine inip bulan ve çözen bir enerjidir.


Reiki bir dini öğreti değildir. Tüm dinleri kucaklayan bir özellikte olmasına karşı bir dine hizmet eden ya da bir dine ait değildir. “Alternatif Tıp” tanımlaması da Reiki için doğru bir tanım olmayacaktır. Alternatif, kelime anlamı olarak “bir şeyin yerine” olarak tanımlanır, oysa Reiki, tıbbın yerine bir şifa yöntemi değildir. Aksine tıpla birlikte çalışır, tıbbi tedaviye destek olur, tıbbi tedavilerin olumlu sonuçlarını hızlandırır. ”Alternatif” değil “Entegratif” söylemi daha doğru olacaktır. Çünkü Reiki tıpla entegre çalışır. (Tıp orjinli bir kişi olmamdan ötürü, başlangıçta benim de konuya sıcak bakabilmemin altında bu realite var !)

Sadece bir meditasyon tekniği olarak görmek yine Reiki’yi tanımlamada yetersiz olacaktır. Bir felsefeden ibaret saymak da bizi yanılgıya götürür. Reiki’nin derin bir felsefeye sahip olduğu doğrudur, ancak bu Reiki’nin ancak bir yönünü tanımlayabilir.

Reiki, İlahi şifanın insan kullanımına sunulmuş en yalın halidir. Fiziksel, zihinsel ve ruhsal boyutta insanı şifalandıran, insanın kendi değerinin farkına varmasını sağlayan, insanı ışıkla ve sevgiyle tekrar tanıştırıp, ona zaten yapısında var olan değerlerini hatırlatan, her anlamda tekamülümüze imkan kılan bir öğretidir, bir felsefedir, bir şifa yöntemidir, bir uygulamalı tekniktir, pozitivizm, kimine göre de bir mucizeler deryasıdır.

Aslında hayatta olanın değil, olması gerekenin ta kendisidir...

Reiki öğrenmek için herhangi bir önkoşul gerekmez. Ruhsal, derin çalışmalarla alakalı olsa da hiç bir yoğun konsantrasyon, sert disiplin, mutlak meditatif ön hazırlık gerektirmez. Reiki hayatı zorlaştırmak değil, kolaylaştırmak için vardır. Çalışmaları derin boyutlarda yapmak çok faydalıdır ancak şart değildir.

Kişinin entellektüelitesine bağlı değildir, yaş, kültür, inanç, din, dil, ırk, cinsiyet gibi ayrımlar söz konusu değildir. Sadece istemek yeterlidir.Zaten isteyen kişinin Reiki ile tanışma zamanı gelmiştir. O istek kişinin doğru zamanında Reiki ile tanışmasını daha doğru bir söylemle Reiki’yi hatırlamasını sağlayacaktır. Reiki empoze ile aktarılacak bir teknik değildir. Hiçbir kişiyi ısrarla, zorla Reiki ile buluşturamazsınız. Reiki kişilerin doğru zamanında zaten kendisi tanışır.

Reiki bir şifa enerjisidir. Kendimize ve diğer canlılara uygulayabileceğimiz bir enerji aktarımıdır. Bu enerji içinde sevgiyi, şefkati, aydınlığı barındırır.

Reiki aslında hepimizin çok yakından tanığı ancak hatırlamadığı bir enerji.Doğduğumuzda, hepimiz bize şu an olağanüstü görünen bu yüce enerji ile geliyoruz dünyaya. Buradaki satırlar yalnızca hatırlatmak için...

Reiki, şifayı beden, zihin ve ruhun şifası olarak bir bütün halde tanımlar. Reiki ile bedenimizin şifalanmasının yanı sıra zihnimiz ve ruhumuz da şifalanır. Zaten günümüz toplumunda en çok ihtiyaç hissedilen de bu “bütünsel şifa gerekliliği” değil mi ?

Reiki dileyen herkese açıktır. Her zaman o yüce enerjiyi aktarmaya hazırdır. Reiki’yi teknik anlamda öğrenebilmek, önce istemekle sonra da enerjiyi aktaracak olan bir Reiki öğretmeni ile mümkündür.”İnisiyasyon” (İlk temas, başlatma) adı verilen bu öğretmen aktarımı ile dileyen herkes bu harikulade enerji donanımına sahip olabilir. Uyumlama adı da verilen inisiyasyon işlemi ile birlikte öğrenciye enerjiyi kullanabilme bilgileri de hatırlatılır. Duygu yoğunlukları ve mutlak huzurla sonuçlanan uyumlamanın sonunda öğrenci artık bir Reiki uygulayıcısıdır. Kendini daha geliştirmek isteyenler daha ileri kademe seminerleri öğretmenlerinin yönlendirmesi ile alabilirler.

Tek bir seminere katılmakla hemen uygulayıcı olabilme gerçeği çoğu kimsede inandırıcılık yönünden tatmin edici olmayabilir. Belki de en hoş olan kısım da buna rağmen sistemin mükemmel çalışması ve bu ulvi enerjinin önkoşulsuz, önyargısız, saf sevgi ve şefkatle tüm canlıları kucaklayabilmesidir.

Reiki dünyada gerek şifa, gerekse ruhsal gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır. Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin – ruh – beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal şifa tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master’ı tarafından insiye edilen) herkes tarafından kullanılır. Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Ancak birlikte kullanıldığındabirçok bedensel, ruhsal, zihinsel sorunun çözümünde etkili olur.

Hayatımdaki sıkıntılarımı halletmek için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir “içses”. Onun dışında Reiki, korkuları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif bilinçaltlarımı bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek, karma temizlikleri ve tabii affetme, yani geçmişte yaşadığım her anı sevgi enerjisine dönüştürmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyordu. Eğer trafikte korna çalan taksiciye kızmışsam, arkadaşım ters bir laf etmişse, ya da işte bir terslik olduysa, o an buna neden olan zihni ya da korkuyu buluyor, anda çalışıyor, öfke, endişe gibi o andaki negatif duygum neyse sevgiye dönüştürüp ana devam ediyordum. Bazen de çantadaki tüm aletleri tek tek kullanarak daha uzun bir çalışma yapmam gerekiyordu.

İzmir Reiki Kursu: 3 aşamadır.

İzmir Reiki 1 Kursu : Reiki Kursunun temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin şifa niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.

İzmir Reiki 2 Kursu :Kişinin şifa için aktardığı enerji artar. Bu aşamada Semboller yardımıyla uzağa şifa enerjisi gönderebilirsiniz.

İzmir Reiki 3  Kursu : Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da “master”ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki eğitmenisiniz ve başkalarını inisiye edebilirsiniz.

 Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Kursu ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Kursu için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Kursunu tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Kursu için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Kursunu tıklayabilirsiniz
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki eğitimi - reiki kursu - izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları -

Yorumlar