Muğla Reiki Eğitimi

Reiki bir Ruhsal Şifa Tekniğidir. Yediden yetmişe herkesi maddi manevi sağlığa götüren bir ışık yoludur. Tanrısal sevgisiyle bütüne yönelik ve içinde varoluş ruhunu taşıyan her varlığa, ayırım gözetmeksizin, ancak tekamül sınırlarına uygun bir şekilde etki eden bir uygulamadır. Vücut-Ruh dengesini düzenleyip muhafaza eder ve aynı zamanda yaşam enerjisi kapasitesini çoğaltır. Böylece hem mevcut rahatsızlıklar giderilecek hem de oluşabilecek hastalıklardan korunma sağlanabilecektir.

Reiki bu enerjinin direkt uygulaması ile çok bilinen şifa formlarından biridir. Tüm kültürlerdeki mistikler fiziksel evrenin onun altında yatan daha basit formdaki bir şeyden yapıldığından bahsettiler, modern fizik de Evren’in enerjiden yapıldığını anlama noktasına geldi, bu enerji düşünce ile etkilenebilir. Modern fiziğin bu enerjinin düşünce ile etkilenebileceğini söylemesi gibi, mistikler de bu altta yatan formun düşünce ile etkilendiğini söyler. Onlar daha da ileri gidip düşünmemiz ile ve her gün paylaştığımız düşüncelerle kendi realitemizi kendimizin yarattığını iddia ederler.

Reiki fiziksel, zihinsel ve duygusal sorunların tümünde kullanılabilir. Uzaktaki yakınlarınıza reiki ile bağlanıp enerji gönderebilirsiniz. Geçmişte yaşamış olduğunuz ve bilinçaltınızda iz bırakan olaylara reiki gönderip düzeltebilirsiniz. Geleceğe reiki gönderebilirsiniz. Hastalıklı bölgeye reiki vererek hastalığı iyileştirmeye destek olabilirsiniz. Reiki bir tıp yöntemi değildir. Hastalıklarınızda öncelikle doktora başvurmalısınız. Ortamdaki negatif enerjiyi reiki ile temizleyebilirsiniz. Reiki ile kendine koruma alanı yaratır enerjinizi sömüren insanların etkilerinden kurtulabilirsiniz. Bir ilişkinin düzelmesi için o kişiye reiki gönderebilirsiniz ve daha birçok alanda Reiki enerjisini kullanabilirsiniz. Reiki enerjisinin kullanılması için Reiki Master tarafından inisiye olunması gereklidir. Reiki saf sevgidir. Ellerimizde ve tüm vücudumuzda hissedeceğimiz bir yaşam akışıdır.

Reiki enerjisi sevgi dolu, yumuşak, güvenilir ve tamamen tehlikesizdir. Vücuttaki enerji akışını düzenlemek ve böylece bedenin kendisine şifa vermesini sağlamak Reiki’nin ana işlevidir. Reiki, bağışıklık sistemini güçlendirir, organların ve iç salgı bezlerinin düzenli çalışmasına destek olur, vücuttaki toksik maddelerin atılmasını hızlandırır. Kişideki stres ve gerginliği, korku, endişe, öfke gibi enerjimizi düşüren ve blokajlar yaratan benzeri duyguları, enerji kanallarındaki tıkanıklıkları gidererek ortadan kaldırır.

Öksürük, nezle, ishal, kabızlık, kesikler, yanıklar, düşmeler sonucu oluşan yaralanmalar, ülser, mide, kalp gibi hastalıklarda reikiyi kullanırız. Ama kronik hastalıklarda reikinin üst derecelerini uzun sürelerde kullanırız. Özellikle kanserde kullanılır reiki. Kanseri iyileştirici değildir, ancak yapılan tedavilere destek olarak kullanılır.


Reiki, şifa ve ruhsal çalışma tekniklerine dayanan binlerce yıllık bir öğretidir. Kaynağı Tibet olduğu sanılan bir uygulamadır. Oldukça kolay, herkes tarafından öğrenilebilen bir tekniktir.

Kanji Japonca’sı olan iki kelimeden oluşur. Rei: her yerde var olan – Ki: ruhsal yaşam enerjisi demektir. Tam sözlük anlamı olarak çevirdiğimizde “her yerde var olan ruhsal yaşam enerjisi” demektir.  

Reiki’yi öğrenmek kişinin entelektüel kapasitesine bağlı değildir. Öğretmenden öğrenciye inisiyasyon denilen bir yöntemle kolaylıkla aktarılır. Uzun süren uygulamalar ya da değişik ruh halleri gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmayan, şifanın saf halidir. Bu nedenle herkes kolaylıkla öğrenebilir. Uygulama bir kere öğrenildikten sonra ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize hem başkalarına kullanılabilir olması avantajlarından biridir.

Zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen bir enerjidir ve her birinde de etkilidir.

Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedensel olur. Kullandığımız enerji bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Reiki Hangi Konularda Yardımcı Olur?


•    Kronik hastalıkları zaman içinde ortadan kaldırır veya azaltır.

•    Stresli zamanlarda rahatlatır ve sakinleştirir.

•    Korku duygusunu yenmeye yardımcı olur.

•    Kin, nefret, öfke gibi zararlı duygulardan arınmanıza yardımcı olur.

•    Zihin karışıklığı olduğunda düşünceleri netleştirmeyi sağlar.

•    Ağrı ve acıları azaltır.

•    Varolan hastalıkların ilerlemesini yavaşlatır.

•    Duygusal blokajları zaman içinde çözer ve duygusal sorunlarınızı zaman içinde temizlemenize yardımcı olur.

•    Sezgisel yetenekleri ve farkındalığı arttırır.

•    Vücuttaki yaraların daha kolay iyileşmesini sağlar

•    Kötü, zararlı alışkanlıklardan ve bağımlılıklardan vazgeçmenize yardımcı olur.

•    İlişkilerinizde daha uyumlu, sakin ve yapıcı olmanıza yardımcı olur.

•    Bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korur.

•    Vücudu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımına destek olur.

•    Hayatta bizi geride tutan ilerleyebilmemizi engelleyen bilinçaltı blokajlarını temizlememize yardımcı olur.

•    Enerji tıkanıklıklarını çözerek bedenimizin daha düzgün çalışmasını sağlar ve yaşlanma etkilerini azaltır.

•    Cinsel sorunların ve bunların arkasındaki duygusal sorunların çözülmesine yardımcı olur.

•    Psikolojik rahatsızlıklarda, fobi ve depresyonda destek verir.

•    Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :
 
Muğla Reiki Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :Muğla Reiki - reiki Muğla -

Yorumlar