Reiki 2.Seviye Eğitimi

Reiki  zihinsel, duygusal, bedensel ve hatta ruhsal her tür sorunda kullanılabilen evrensel bir enerjidir. Sorunlarımızın çoğu zihinsel ve duygusal olarak başlar, sonradan bedene sirayet eder. Kullandığımız reiki enerjisi bizim bedenimizin kendini iyileştirme kapasitesini artıran ve onu uyaran, hatırlamasını sağlayan bir enerjidir.

Reiki diğer şifa teknikleri gibi öğrenilemez. Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu yeteneğe sahip olmanın tek yolu; inisiyasyon dediğimiz yeteneğin transferidir.

Reiki diğer şifa teknikleri gibi öğrenilemez. Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu yeteneğe sahip olmanın tek yolu; inisiyasyon dediğimiz yeteneğin transferidir.

Reiki öğrenmek insanın entelektüel kapasitesine bağlı değildir. Hocadan öğrenciye kolaylıkla aktarılır; uzun yıllar süren uygulamalar gerektirmez. Reiki, kişinin yeteneklerine dayanmayan, şifanın saf halidir. Bu yüzden, herkes tarafından kolayca öğrenilebilir. Uygulama bir kere öğrenildikten sonra, ömür boyu kullanılabilir. Hem kendinize, hem başkalarına kullanılabilir olması

Reiki’nin en önemli avantajlarından biridir. Uygulayıcı elini kaldırıp kendi ağırlığıyla bedenin rahatsız bölgesine veya belirli yerlerine koyar ve aklından reiki ile şifa enerjisi aktarmayı geçirir. Sonra reiki kendiliğinden akmaya başlar. Reiki uygulanan kişi ise, genelde gevşeme, rahatlama, ağrılarda azalma veya kaybolma, hastalıkta gerileme hisseder. Hiçbir şey hissetmeyebilir de.
Tüm bedene ve hasta bölgeye enerji verilir. Üç gün üst üste uygulanması önerilir. Kronik hastalıklar için daha sık ve yoğun reiki uygulanır. Kaç seansta tam sonuç alınacağı, iyileşme sağlanıp sağlanamayacağı bilinemez, bedenin enerjiye verdiği cevap önemlidir.

Reiki Eğitim 3 aşamadır.

1. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Reiki eğitiminin temelidir. Reiki 1. aşama insiasyonu kişiyi evrensel yaşam gücü enerjisine açar. Ellerdeki çakralar açılarak, ellerin yenilenme niyetiyle, sevgiyle enerji akıtması sağlanır.

2. DERECE REİKİ EĞİTİMİ :Kişinin yenilenme için aktardığı enerji artar. Bu aşamada Semboller yardımıyla uzağa yenilenme enerjisi gönderebilirsiniz.

3. DERECE REİKİ EĞİTİMİ: Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da "master"ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki eğitmenisiniz ve başkalarını inisiye edebilirsiniz.  

Reiki İkinci Derece Eğitimin İçeriği :

* Kısa Reiki 1 Tekrarı,

* Gökkuşağı Çakra Sistemi,

* Yıldız Çakra Sistemi,

* Gurdjief Ezoterik Çakra Sistemi,

* Reiki Ve Yenilenme,

* Yenilenmenin Ötesi Ve Reiki,

* Kişisel Varoluş Amacı (Yaşam Misyonu)

* Analiz Ve İnisiyasyonu

* Çakra Aromaterapisi,

* Reiki İle Etik Çerçevede Kariyer,

* Zenginlik Gelişimi,

* Reiki 2 Sembolleri,

* Sembol Kullanım Teknikleri,

* Yenilenmenin Tehlikeleri Ve Korunma Yolları,

* Yenilenmenin Doğası,

* Yenilenmenin Sınırları,

* Uluslararası Reiki Etikleri,

* Usui Shiki Ryoho 2 İnisiyasyonu,

* Eterik Anatomi,

* Güzellikleri Hayata Çekmek

 Eğitim Detayları:

* Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı,

*  Eğitime katılan herkese reiki eğitimi hakkında kişiye özel olumlama cdleri hediye edilmektedir.  

 * SERTİFİKA: Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan katılımcılara "Reiki 2 sertifikası" Verilecektir. 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Reiki Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Reiki Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Reiki Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki eğitimi - reiki kursu -

Yorumlar