Reiki 3.Seviye Master Eğitimi

Reiki dünyada gerek yenilenme, gerekse bütünsel gelişim amacıyla kullanılan evrensel yaşam enerjisidir. Koşulsuz sevgi ile kullanılır.Reiki en temel şekliyle, bu enerjiye açılmış (inisiye edilmiş) bir kişi tarafından, ellerini bedenin üstüne koyarak kendine ya da başkalarına aktarılması ile kullanılır. Reiki iyi olma haline dayanan bir zihin - ruh - beden birlikteliğidir. Bizi evrensel yaşam enerjisinin farkındalığına ve şuurlu yaşamaya yöneltir. Yani Reiki; fiziksel ve ruhsal yenilenme tekniğidir. Tek ölçüt sevgi ile kullanmaktır. Son derece güçlü fakat bir o kadar da basit, güvenli olup bir (Reiki Master'ı tarafından insiye edilen)herkes tarafından kullanılır.Reiki modern tıp yöntemlerinin yerine kullanılmaz. Reiki uzmanı doktor değildir. Reiki bir şifa tekniği değildir. mükemmel hayata ulaşma yöntemidir.

Hayatımın kalitesini artırmak için elime her türlü donanıma sahip bir alet edevat kutusu verilmişti. Bu kutuda neler mi vardı? Öncelikle bana her an doğruyu söyleyen, beni sevgiye, sevgiyle yönlendiren bir "içses". Onun dışında Reiki, sorunları sevgi enerjisine döndürmek için yapılan meditasyonlar, negatif sorunları bulup yerlerine sevgi sözcükleri yerleştirmek. Hepsinin de özü sevgiydi. Hepsinin de özünde sevgiye ulaşmak vardı. Herhangi bir sıkıntım olduğunda alet edevat çantamı açıyor kullanmam gereken aletleri çıkartıyor ve sorunumu çözüyordum. Bazen tek bir alet yetiyor. Reiki 3.Seviye Master Eğitimi

Bir Reiki Master bu ruhsal gelişim yolunda kendisine ulaşan insanları kardeşi gibi görmelidir. Bizler bu evrende kendimizi ayrı ayrı zannetsekte bir bütünün parçalarıyız. Kimsenin kimseden bir üstünlüğü yoktur. Herkes yüce plan gereği tam olması gerektiği gibi olması gereken yerdedir. Nasıl insan vücudunda kalbi çalıştıran hücreler nerede olduklarını bilmedikleri halde bir görev yapıyor ve kalbi çalıştırarak insanın yaşamasına hizmet ediyorsa ve diğer organlardaki hücreler de aynı şekilde bulundukları yere hizmet ediyorsa hepimiz yüce plan gereği olmamız gereken yerdeyiz. Bizler her nerde bulunuyorsak burada olmasak bir eksiklik var demektir. Nasıl insan vücudunda milyarlarca hücre o insanı meydana getiriyorsa aslında bizlerde o kainattaki o muhteşem birliğin ahengin içindeyiz.

Reiki Masterı olmanın en büyük zevklerinden biri diğer insanlara Reikiyi öğretebilme imkanıdır. Reiki dersinizde, uyumlama esnasında insanları Reiki enerjisini alırken izlemenin heyecanını bir düşünün. Sonra, siz yaptığınız rehberlik sırasında, onlar Reikinin nazik gücünü içlerinde akarken hissettiklerinde, onların sevincini ve şaşkınlığını paylaşmayı... Öğrencileriniz Reikiyi ailelerine ve arkadaşlarına yardım etmek için kullanırken, hepinizin arasında harika bir spiritüel bağ duygusu gelişecek. Siz Reiki bilinciyle bütünleşip Tanrıdan geldiğimizi ve hepimizin bir olduğu gerçeğini daha derinden idrak ettikçe, duyduğunuz şefkat ve sevgi hisleri herkese karşı güçlenecektir.

Reiki Master aşamada önce, öğrenciye üstat sembolü öğretilir. İnisiyasyon uygulanır ve üstat sembolünün kullanım şekilleri öğretilir. Reiki master(Öğretmenlik) aşamasında, ileri seviye olarak adlandırabiliriz. Reiki Master olunduğunda, üstat olma yeteneği verilir.

Reiki Master (Üstat sembolü), daha yüksek enerjilere açılmak ve bu açılma yeteneğini kuvvetlendirmek içindir. Yüksek enerjiler için daha geniş bir kanal olmayı sağlar. Bu sembol, vibrasyonu çok kuvvetli bir güçtür. İnisiyasyon işlemi sırasında daha yüksek enerjilere kanalize olunur. Meditasyon ve kişisel gelişimde kullanılır. Bu sembolün odağı ruhun tedavisidir.

Reiki 3.Seviye Master Eğitimi: Öğretmenlik düzeyidir. Bu da iki aşamada alınır. Önce 3. dereceye inisiye edilir, sonra da "master"ı verilir.Bu aşamadan sonra artık siz de bir Reiki eğitmenisiniz ve başkalarını inisiye edebilirsiniz.

Reiki 3.Seviye Master Eğitiminin İçeriği;

* Enerjinin Doğası,

* Kuantum Anatomisi,

* Reiki Ve Duyu Dışı Algılama

* Kişisel Esp Aktivasyonu,

* Yenilenme Ve Reiki,

* Yenilenme Ötesinde Reiki,

* Kozmik Ahenk Ve Önemi,

 * Teslimiyet,

* Elektromanyetik Alan 

* Reiki Ve Kuantum

* Çekim Yasası,

* Reiki Ve Tezahur,

* Karma, Birlik Bilinci,

* Usui Shiki Ryoho 3 İnisiyasyonu,

* Reiki 3 Düzeyinde yenilenme Uygulamaları,

* SERTİFİKA: Eğitim sonunda gerekli bilgiyi ölçme değerlendirmeleri yapıldıktan sonra sertifika almaya hak kazanan  katımcılarımıza MTI (Mind Training Institute) tarafından Uluslararası  Reiki 3 sertifikası verilecektir. 

* DÖKÜMAN:Kursa katılan her katılımcıya Reiki 3 seminer dokümanları verilecektir.

NOTLAR;

© Eğitim yeri : İzmir Kişisel Ve Kurumsal Gelişim Akademisi

© Bireysel ve en fazla 3 kişilik özel grup çalışmaları – En üst düzeyde başarı

© Not: Eğitime katılan herkese stres yönetimi hakkında kişiye özel olumlama cdleri hediye edilmektedir. 

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Reiki Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Reiki Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Reiki Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir : reiki master nedir - reiki master teacher - reiki master sembolleri - reiki tedavisi - reiki enerji -

Yorumlar