Reiki İzmir

Reiki, 20. Yüzyılın başlarında Güney Doğu’da ruhsal çalışma ve şifa vermeye yönelik enerji aktarımı gerçekleştirilen bir yöntemdir.  Reiki ‘her yerde varolan ruhsal yaşam enerjisi’ anlamına gelmektedir. Reiki ‘Ruhsal  Şifa Yöntemi’dir. Reiki bir din ve ya inanç biçimi değildir.  Herkes kolaylıkla reiki çalışmaları yapabilir. Reiki tıbbi tedavilerde yöntem olarak kullanılabilir fakat kesinlikle tıbbi bir yöntem değildir. Ruhsal iyileşme yöntemidir. Reiki hayatınızda dönüm noktası olabilir, hayatınızda birçok şeyi değiştirebilir, doğadan güç almanızı sağlayabilir, ruhsal sıkıntılarınızdan sizi tamamen uzaklaştırabilir.

Reiki Nasıl Yapılır?

Reiki Eğitimleri, Reiki Master tarafından verilir. Tüm bireylerin öğrenip uygulayabileceği basit ve oldukça yararlı bir yöntemdir. Reiki eğitimleri kısa sürelidir. Reiki Eğitimde öğrenciye Reiki ile ilgili temel bilgiler verilir. Reiki üç basamakta öğrenilir. Bu üç basamak birbirinden bağımsız olduğu gibi aynı zamanda birbirini tamamlayıcı seviyelerdir. Reiki, bir Reiki Master'ının öğrencisine Reiki'yi kullanma yeteneğini transfer etmesiyle (el vermesiyle) olur. Eğitimci öğrencisine, enerjinin çalışma sistemini ve Reiki ile ilgili temek bilgileri öğretir. Elverme inisiyasyon (uyumlanma) seansı sonrasında Reiki enerjisine kanal olup Reiki'yi kullanmaya başlar. Reiki, kanal olunduktan sonra enerjinin ellerden geçerek aktarılması ile sağlanır. Enerji aktarımı sırasında uygulama yapılan kişiye, o kişiden sadece enerji ve olumlu düşünceler geçer. Eğitimci öğrencisine Reiki’yi, bu yöntemi kendisine ve başkalarına uygulayabilecek bir biçimde öğretilir.  Kişi bu yöntemle hem kendini hem sevdiklerinin ruhsal iyileşmesini sağlayabilir.

Reiki İle Sağlanabilen Faydalar ; Derin bir rahatlama ve huzur. Enerji blokajlarının (hastalık tohumlarının ve tıkanıkların) çözülmesi. Vücudun zehir ve toksinlerden arıtılması. Bireyin bio-enerji kapasitesinin artırılması ve enerji düzeyinin yükseltilmesi. Kalıplaşmış düşünce sistemlerinin dönüştürülmesi ile bireyin ruhsal açıdan üst düzeylere tekamülü sağlanabilmektedir. Reiki maddenin içinden akabildiği için herzaman heryerde maddi manevi herşeye verilebilir. Vücut-Ruh-Benlik dengesi ile ilgili yararları vardır.

Reiki Sembolleri;   Sembolleri Aktif Hale Getirmek Reiki sembollerini aktif hale getirmenin çeşitli yöntemleri vardır ve oldukça basit yöntemlerle Reiki sembollerini aktive edebilirsiniz. Sembolleri bir başka kişinin yanına, üstüne, kendi önünüze ve havaya parmağınızla çizebilirsiniz. Semboller avuç içlerinizden bir ışık çıkıyormuş gibi düşünülerek el hareketiyle de çizilebilir. Sembollerin ismini ve işlevini düşünerek yada herhangi bir Reiki seviyesinde inisiye olmuş bireylerin bulunduğu bir ortamda, sembollerin isimlerini yüksek sesle söyleyerek de aktif hale getirebilirsiniz. Reiki sembollerinizi aktif hale getirmeyi istemeniz bunu gerçekleştirmeniz için yeterlidir. Güç Sembolü Güç sembolünün isminin anlamı; "Evrenin Tüm Gücünü Buraya Koy" dur. Güç sembolü, Reiki'nin etkisini arttırmayı ya da Reiki'yi özel bir bölgeye odaklamayı için sağlar. Reiki iyileştirmesinin gücünü arttırmak isterseniz, sembolü gözünüzde canlandırmanız ya da ismini düşünmeniz Reiki'yi güçlendirecektir. Oda içindeki negatif enerjileri temizlemek içinde bu sembolü kullanabilirsiniz. Kendinizi, sevdiklerinizi, sizin için değerli herhangi bir şeyi korumak için de kullanılabilir. Reiki     ayni zamanda sözel-duygusal ya da psisik çöküntülere karşı da koruma sağlayacaktır.

Zihinsel/Duygusal (Dönüsüm) Sembolü Bu sembolün ismi "Tanrı ve İnsanlık Bir Oldu" anlamına gelmektedir. Sembol zihinsel ve duygusal iyileştirmede kullanılır. Beynin sol ve sağ bölümlerini dengeleyerek, barış, huzur ve uyum getirir. Özellikle ilişki problemlerinin iyileştirilmesinde oldukça yararlıdır. Sinir, korku, depresyon, öfke, kendini kötü hissetme gibi her türde zihinsel/duygusal sorunlarda bu sembol kullanılabilir. Bu sembol, sigara tiryakiliği ya da aşırı kilo ile ilgili problemlerde kullanılabilir. Hafızayı geliştirmekte de bu sembol oldukça faydalıdır. Bilinçaltınızı etkileyen önemli olayların, durumların, sözlerin geliştirilmesinde bunların olumluya dönüştürülmesinde, ders çalışma ve öğrenme sırasında da oldukça etkili olan bir yöntemdir. Dönüşüm Sembolü Bu sembol kişinin istemediği davranışlarını değiştirmesinde yada bu davranışların tamamen yok edilmesinde kullanılabilir. İsminizi, istemediğiniz davranışınızı ve dönüşüm sembolünü bir kağıda yazın, kağıdı iki eliniz arasında sabit tutup Reiki verin. Bu şekilde onları iyileştirmeye değiştirmeye başlayacaksınız. Bu işlemi hergün en az 20 dk. Yapmalısınız. Uzaktan Tedavi (Uzaklik) Sembolü Bu sembolün ismi "Benim ve Senin Içindeki Yüksek Benlik, Uyum ve Barisi Yükseltmek Için Bir Olsun" anlamina gelmektedir. Bu sembol uzak mesafede olanlara Reiki göndermede kullanilir. Bir odanin, sehrin hatta ülkenin ya da dünyanin herhangi bir yerindeki kisilere Reiki gönderebilirsiniz. Bu sembolü kullanirken uzaklik bir sorun oluşturmaz. Bu sembol köprü kurmakta da kullanılır. Bu yöntemle geleceğe de Reiki gönderebilirsiniz. Zamanı geldiğinde Reiki enerjisi ortaya çıkar ve size yardımcı olur. Bu sembol geleceğe Reiki gönderebildiği gibi geçmişe de Reiki gönderebilirsiniz. Reiki sayesinde probleminize, probleminizin sebebine ulaşabilir ve bu sebepleri iyileştirebilirsiniz.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki eğitimi - reiki kursu - izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları - antalya reiki kursu - antalya reiki -

Yorumlar