Reiki Master Olmak

Reiki uygulaması ve tamamlayıcı ve alternatif enerji olarak devam etmektedir, Reiki uygulamanın faydalarını enerji alan ibaret değil, Reiki uygulaması aynı zamanda başkalarınada enerji vermektir. Başkalarına enerji vermek istiyorum, bir reiki master olmak için ne kadar ve de kendi kendine enerki vermede büyük fayda tadını öğrenebilirsiniz. Fakat, enerji reiki şekilde öğrenme, sen zanaat öğrenmeye devam etmeli ve sadece herkesten onu öğrenmek değil, bir reiki master öğrenmek ve siz de başkalarına iyileşmek için izin  enerji almak zorundadır. Bir dövüş sanatı benzer şekilde, reiki uygulaması yeterlilik farklı seviyesi vardır.

Reiki ve zanaat öğrenme ilk birkaç aşamada, bir reiki öğrenci çağrılacaktır. Eğer eğitim ve enerji diğerleri ve öğrenme geçirmiş varsa kendiniz, artık bir reiki uygulayıcısı haline gelebilir. Reiki uygulaması, sizi eğitimli ve öğretti  enerji hakkında bir reiki  master tarafından bu süreci – bu uyumlama uğramıştır reiki öğrencilerdir. Bir reiki uygulayıcısı olduktan sonra, yine Reiki (master) ustası üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Size derinlik anlayışı ve kavramları, efektler ve sıra uygulama da dahil olmak üzere tekne hakkında bilgi edindikleri bu seviyededir. Reiki Master  gibi, sen de reiki öğrencilere bu enerji uygulama öğretmek için izin verilecektir. Bir reiki master olmak için nasıl adımlar o kadar kolay olmayabilir. Aslında, reiki yeterlilik tüm seviyeleri geçmesi gerekmektedir ve farklı uyumlama seviyeleri geçmesi gerekmektedir. Biri zaten en yüksek yeterlilik seviyesine ulaşmış ve bir Reiki Master  varlık bir işaret ve bir alındı olan sözde “master sembolü ‘alırsınız. Öğretim ve uyumlama eğitimler reiki bir hayat ve bir master olmak için arayış içinde büyük bir rol oynamaktadır. Tabii ki, başkalarına ve uygulayıcıları olmayı da sizin gibi bir öğretmen(master) olabilmek için olduğunu öğretmeliyiz.

Bu süreçlerin size deneyim ve bilgilerimizi bir ana reiki kazanç ve enerj hakkında her şey hakkında derinlemesine ele geçirmesine olanak sağlayacaktır. Tabii ki, reiki master olma, başkalarına öğretmek için yetenek ve daha fazla bilgi edinmek ve ruhsal olarak daha fazla büyümek arzu sahip olması gerekmektedir. size şefkatli ve sevgi dolu ve aynı zamanda diğer insanlara anlayış olmalıdır. Nasıl  bir reiki master olmayı öğrenme olarak, ne zaman bir ana reiki olmaya çalışıyorlardı yolda öğrendim başkalarına paylaşmak zorunda. Ayrıca size bir ana gibi öğrendiklerinizi uygulayabilirsiniz nasıl kendinizi seçebilirler. Giderek bir ana sıra, kişisel ve ruhsal gelişim için harika bir yol olabilir. bu sadece başkalarına enerji ve kendinizi iyileşmek mümkün olmakla ilgili değil, sizi kişisel ve ruhsal büyüme konusunda da.

Reiki Master Olmak; Reiki eğitimi almak kendiniz için verebileceğiniz gerçekten en önemli hediyedir. Reiki eğitiminde birinci seviyede Reiki Master tarafından inisiyasyon yola başlayabilir  ve sonraki süreçlerde reiki kanalı olmak ve hem kendinize hem de ihtiyacı olan başkalarına evrensel enerji gücünü vermek hem kendinize, hemde başkalarına yarar sağlayacaksınız. Ülkemizdeki yıllardan beri  Reiki Master yapan, reiki konusundaki önemli çalışmaları ve araştırmalarıyla önemli reiki otroritelerinden birisi Önder ERGİN bey’dir.

Reiki doğru bir kaynakta alındığı zaman hayatınıza büyük bir ışık saçar. Reiki Üçüncü Derece (3 a) Eğitimi Reiki Üçüncü aşaması seminerinde, öğrenci Reiki Master sembolüne inisiye edilir. Master sembolün bizi tanrısal kıvılcıma ulaştırmasının dışında Üçüncü Dereceyle ilgili söyleyecek pek fazla şey yok. Bazı insanlar buna “yüksek benlik” der. Ama  ben bu deyişi pek sevmiyorum çünkü kolaylıkla yanlış anlaşılabilir; sanki bizimle konuşan daha yüksek, daha büyük, daha iyi bir ego varmış gibi algılanabilir. Tanrısal kıvılcım dediğim şey bütün kelimelerin ve dillerin ötesindedir. O saf varlıktır, oluşun merkezidir; yalnızca mutlak sessizlikle bulunabilir, içte ve dışta… Üçüncü Derece Reiki asıl olarak özel meditasyonda kullanılır.

Reiki Üçüncü Dereceden sonra, Reiki sistemi tamamlanmıştır. Reiki Master sembol ne zaman isterseniz ve ne kadar sıklıkla kendinizi inisiye etmek isterseniz kullanılabilir. Yardımcı bir egzersiz Üçüncü Derece Reiki’yi uykuya dalmadan önce kullanmanızdır, sık sık kendinizi gece boyu onun güzel kokusunu taşır bulacaksınız ve sabah bilinçle uyanacaksınız. Reiki Dördüncü Derece (3 b) Eğitimi Dördüncü Derecede,  öğrencilere başkalarını önceki bütün derecelere nasıl inisiye edecekleri öğretilir. (Bazı okullar sadece derecelerden ilk ikisine inisiye etmeyi öğretir.) Dördüncü Derece sadece Reiki’yi ve kendilerini diğerleri ile paylaşmak isteyen insanlarla ilgilenir. Kişisel olarak, sadece  Reiki’ye inisiye etmeyi severim çünkü bu bana gezgin dostlarımla yargının,  tercihlerin ve nefretin ötesinde çok derin ve sevgi dolu bir düzeyde buluşma fırsatı verir. Öğretmen  Reiki enerjisi için sadece bir kanal olduğundan,  inisiyasyonlar öğrenciden aktığı gibi ondan da akar. Bu olay muhteşem bir birlik hissi uyandırır. Ancak bir Reiki öğretmeni olarak çalışmak herkesin işi değildir ve inisiyasyon olayını öğrenmek yeterli değildir.Aslında Reiki gibi nazik bir şeyi öğretmeye koyulmadan önce,  kişinin yetenekli bir iletici ve insanlık aşığı olması gerekir.Hepsinden önce,  Reiki öğretmeni öğrencisi ile arasındaki ilişkinin iki taraflı olduğunu ve iki tarafında bir şükran hissiyle dolması gerektiğini unutmamalı diye düşünüyorum.Öğretmensiz bir öğrenci öğrenemez ama öğrencisiz bir öğretmen de öğretemez !

Reiki’yi öğretmek çoğu zaman mükafatlandırılır ama aynı zamanda karanlık bir yanı da vardır.Öğretmenlik Derecesi boyunca  ve çoğunlukla bundan sonra da, öğrencinin tutumu değişebilir. Karım Chetna’nın bana son zamanlarda söylediği gibi “Öğretmenlik Derecesi eğitimi boyunca gerçek arkadaşlarının kimler olduğunu anlıyorsun!” Bazı insanlar ikilik,  sen ve ben fikrine çok takılırlar,  öyle ki başka bir insandan Reiki   ( veya bu konuda başka bir şey ) öğrenmiş olma fikrine dayanamazlar. Ruhsal dünyada öğreten bir kişi bu problemle er veya geç karşı karşıya gelmek zorundadır. Bazı insanlar onlara öğrettiğiniz için sizden tamamen nefret edecekler. Bununla beraber, burada öğrenilmesi gereken bir ders var,  koşulsuz güven içinde bir ders,  hepimizin er geç öğrenmek zorunda olduğu bir ders. Reiki Master Eğitimİ Almak İstiyorum Şimdi Ne Yapmalıyım? Öncelikle bu kararı verdiğiniz için tebrik ederim. Bu yolda inanılmaz sevgi ve güzellikler yaşayacağınızdan şüphem bulunmamaktadır. Bizimle irtibata geçip tüm sürecinizde yardımcı olmak bizi mutlu edecektir.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Master Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Master Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Master Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Reiki Master Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Reiki Master Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Reiki Master Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.
 
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki eğitimi - reiki kursu - izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları - antalya reiki kursu - antalya reiki -

Yorumlar