Reiki Seansları

Bir Reiki seansında eller  vücudumuzun başlıca çakralarına ve enerji merkezlerine göre belirlenen 12 veya daha fazla el pozisyonunda , alıcının vücudunun üstünde tutulur.( Avuç içi çakraları gibi yan çakralarda  vardır.) Reiki verirken parmaklarınız birbirine değmelidir. Bu ellerinizden akan enerjiyi dengeler.Her pozisyonda 5 dakika civarında zaman harcamalısınız. Enerji el pozisyonundan , en çok ihtiyaç duyulan yere olan yolu bulur ve hem vericiye hem de alıcıya dinlenme ve bir iyilik duygusuyla akar.

Eğer alıcıya direkt olarak dokunulamıyorsa , eller    özel  pozisyonun  3-5  cm  üstünde aynı etkiyle tutulabilir. Alıcı  genellikle  tamamen giyiniktir, uzanabilir veya oturabilir.Kollar ve bacaklar  enerjinin akışını engellememek için çapraz        tutulmamalıdır.Tam    bir    seans    bir    saat    kadar    sürer    ,    ama    acil    durumda yoğunlaştırılabilir.Ayrıca   belli   vücut   bölümleri   ayrı   ayrı   tedavi   edilebilir.Sizin   Reiki seanslarında  bir  çaba  harcamanız  gerekmiyor.Aslında  ne  kadar  az  çabalarsanız  o  kadar iyi.Reiki  kötü   enerjiyi  çözmeyi  veya  uzaklaştırmayı  içermez  ,sadece  evrensel  yaşam enerjisinin tekrar akmasını sağlar.

Hem alıcı  hem verici için rahat ve temiz , iyi havalandırılmış ve iyi aydınlatılmış bir oda   kullanın.   Oda   sıcaklığı   21-23oC  civarında   olmalı   ve   bir   battaniye   el   altında bulundurulmalı . Pek çok insan rahatladığında üşüyebilir.

Reiki seansı yapmanın en iyi yolu bir masaj masası kullanmaktır, ancak bir yatak , sandalye hatta kalın bir halı veya çok sayıda yastık da aynı işi görebilir.Seans için kutsal bir hava  yaratmak  için  pek  çok  pratisyen  yumuşak  bir aydınlatma veya mum  kullanır.  Bazı insanlar seans odalarını aydınlanmış varlıkların  resimleri veya heykelleriyle veya diğer ruh yatıştırıcı eşyalarla dekore ederler. Bazıları hastalarını tedavi  ederken alçak sesle yumuşak klasik  müzik  veya  New  Age  müziği  çalmayı  severler.Bazıları  da seans  varilmeden  önce odanın enerjisini temizlemek için tütsü yakar veya diğer araçlardan birini kullanır.Bunlar tamamiyle bireyin stiline ve sezgisine bağlı .

Üç  dekorunuzun  ve  giydiğiniz  giysilerin  rengi  de  seans  odanızdaki  atmosferi  , dolayısıyla Reiki  seansınızın sonucunu etkiler. Bir sevgi atmosferini yaratmak için ,pembe yardımcı olur. Tedavi için yeşil , sakinlik için mavi , enerji için kırmızıyı kullanın. Temiz bir zihin yaratmak  için sarı ve barış içinde bir zihin için siyah kullanın.

Pratisyen için hastaya dokunmadan önce kişisel olaylardan  uzak , sessiz bir yer bulmak yardımcıdır , ama bu başarı için bir zorunluluk değil.Kişisel olarak dost varlığa her seans ya da    inisiyasyon    verişimizde    kutsal    olana    dokunduğumuzu    hatırlamayı    çok    yardımcı buluyorum. Ona dokunmana izin verdiği için o insana müteşekkir ol.Harika bir Reiki seansı için pratisyenin anahtarı doğru tavırdır. Reiki enerjisi  senin olmadığı ve sen onun için sadece bir kanal görevi gördüğünden  , başka bir insan için seansın sonucunu davranışların etkilemez. Bir seanstan önce , hem verici ve hem de alıcı ellerini yıkamalı ve bütün metal aksesuvarları , kemerleri ve benzerlerini çıkarmalı. Metal enerjinin doğal akışını değiştirebilir.

Alıcıya önceden seansın neler içerdiği anlatılmalı , böylece seans süresince “ lütfen dönün” gibi kibar komutlar hariç sessizlik sağlanabilir.

Daha sonra olanlar kişiden kişiye değiştiği için açıklamak zordur. Çoğu insan ,kendim gibi,  Reiki  seansının  sonuna  gelirken  kendini  ana  rahmine  geri  dönmüş  gibi  hisseder  . Kendimizi kaygısız bir refah  duygusu ile çevrelenmiş hissederiz , bütün endişeler ince bir havada çözünür ve hatta nerede olduğumuzu bile unutabiliriz. Benim için , bu genellikle derin bir uyku ve uyanıklığın birleşimine benzer. Sonraları kendimi canlanmış ve vericiye ve bizi çevreleyen herşeye müteşekkir hissederim.Tekrar kendimizi oluşla ahenk içinde hissederiz.

Seanslar birbirini takip eden dört gün boyunca verilmeli ve eğer tedavi uzatılmalıysa, sizin seçiminize bağlı bir süre boyunca haftada iki kez tekrar edilmelidir.

Aşağıdakiler Reiki seansları için uygun bulduğumuz müziklerin listesidir:

 Reiki Müzikleri
 
*Brian Eno, Havaalanları için Müzik (Music For Airports), Neroli, The Pearl(

*Deuter, Celebration, Ecstasy ve diğerleri

*Klasik Avrupa Müziği

*Kitaro, Silk Road, vb.

*Georgia Kelly, Seapeace

*Çevresel Müzik

*New Age müziklerinin çoğu , eğer yükselticiyse.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Reiki Eğitimi ilgili detaylı bilgi için :

İzmir Reiki Eğitimi için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya İzmir Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

İzmir Karşıyaka Reiki Eğitimi için .0(232) 369 50 81 - 0(532) 100 11 65 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Karşıyaka Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz

Denizli Reiki Eğitimi 0 (258) 213 0 999-  0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Denizli Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Antalya Reiki Eğitimi için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Antalya Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Muğla Reiki Eğitimi için 0(252) 213 00 98 - 0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Muğla Reiki Eğitimini tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki nasıl öğrenilir - reiki nasıl ve nerelerde uygulanır - reiki dersleri - reiki nedir - reiki eğitim -

Yorumlar