Reiki'nin Faydaları

Vücudunuzdaki zehir ve toksinlerden kurtulup, arınırsınız. Kişinin Enerji potansiyelini yakalayıp, daha üst seviyelere çıkartılması ve bio enerji kapasitesinin arttırılmasını sağlar. Beyin fonksiyonlarınızdaki kalıplaşmış düşünce sürecini ruhsal açıdan üst düzey bir rahatlama sağlayabilmesidir. Reiki’nin önemli özelliklerinden biri olan maddenin içinden akabilme fonksiyonu olduğu için, maddi manevi her şeye verilebilir. Reiki’de derin bir rahatlama ve huzur hissedersiniz. Vücudunuzun, Benliğinizin ve Ruhunuzun dengesi ile ilgili büyük bir yararı vardır. Reiki her yönden (fiziksel, ruhsal, zihinsel, duygusal Vb.) rahatlamayı ve acılarınızı yatıştırmaya yardımcı olan bir sistemdir. Bu faktörlerde Reiki’nin iyileştirebileceği anlamı taşır. Bu açıklama ise, Bir kişinin ruhsal, fiziksel gibi sorunlar yaşayarak Reiki uygulamasına katılıp, bu sorunlardan tamamen kurtulacağı anlamına gelmez. Çoğu zaman Reiki toplu halde (birlikte) kullanıldığında tıbbi bir tedavi var ise, bu tedaviyi güçlendirir ve artı bir pozitif etki yaratır. Reiki’nin asıl prensibi zararsız olması, zarar verici bir amaç, emel için kullanılmamasıdır. Reiki’nin genel bir amacı ise, Aydınlanma yolunda büyük bir yardımcı rolü oynamasıdır.

Reiki sistemi, tek bir yola tekâmül etmez, Tek bir kişi için değil, tam tersi herkes için amaçlanmıştır. Reiki almanız tamamen aydınlanmanızı garanti etmez. Reiki tedavisine katılmak, Bir Reiki uzmanından tedavi almak ve Reiki uygulamasını güzel bir şekilde öğrenmek anlamına gelir. Bu tedavi herhangi bir uygulayıcı tarafından alınabilir. Re iki tedavisi bedenin doğal yollardan iyileştirme yeteneğini güçlendirmeye yarayabilir. Kişinin Canlılığını ve diriliğini arttırır. Bedeninde, duygularının önünde, zihin üzerinde, spritüel ve aurada çalışır. Reiki tedavisi bitmeye tekâmül eden bir enerjiyi bırakır. Stresi azaltır ve gevşemede önemli faktör oynar. Reiki enerjisi içsel bir zekâya sahip sistemdir. Bedeninizde ve auran da nerede gereksinim duyuluyor ise, oraya gider. Zamanlama dayanıklılığınızı, Sezgi kuvvetinizi arttırır. Kişinin Bedenini enerjisel ve fiziksel olarak toksinlerden kurtulmaya yardım eder.

Reiki yaşam sistemi Dünya’yı iyileştirmek için ve Dünya’yı daha iyi bir hal alması içinde kullanılan bir sistemdir. Ayrıca, bitkiler ve makinelerde çalışılır. Reiki sizin için çalışır ve başkalarına da kullanabileceğiniz bir araç olarak ta nitelendirilebilir. Reiki sistemi kendi varlığınızın daha da yüksek bir parçasına kapıda olabilir. Reiki tedavi şekli ve uygulaması auranızda ve fiziksel bedeninizde bulunan enerjiyi yüksek titreşimlerle akımı daha da arttırabilir. Reiki enerjisi size toplam olarak fiziksel, zihinsel, duygusal ve dengeye getirmek için çalışır.

Reiki’nin yararını görmek isterseniz, Reiki’yi aktif (Devamlı) şekilde kullanmanız gerekir. Tedavi şekli; gevşeme ve stres azaltıcı olarak kullanılmasıyla biliniyor ve gittikçe yayılıyor. Bir çok hastalıkların ve yaralanmaların desteklenmesine yarar sağlayarak, Kişinin Spritüel gelişimine yardım ettiği gibi ilave olarak ta; farklı beden çalışmaları, Spor performansını ve şifa tekniklerini güçlendirir. Çalışmalarda birçok farklı şekillerdeki enerji tedavilerinden gelen hızlanmış gelişmeyi gösteriyor. Aura ve Kirlian fotoğrafları ise, Kişinin Reiki tedavisindeki önceki-sonraki önemli gelişimleri ve değişiklikleri gösteriyor. Bu uygulamayı öğrenmek veyahut başkaları ile paylaşmak için Kesinlikle bir Reiki Master’dan uyumlaşma almanız gerkemektedir. Öncelikle Kendinize sonrasında ise Ailenize, arkadaşlarınıza, çevrenize, hayvanlara, bitkilere ve buna benzer birçok çeşitli kişi(ler)ye Reiki vermeyi öğrenebilirsiniz. Başkalarını Reiki tedavisi ile güçlendirmeniz, sizi de tedavi eder ve enerjinizi üst seviyelere çıkartır.


Bu makale şu konularla ilgili olabilir :reiki - reiki eğitimi - reiki kursu - izmir reiki eğitimleri - izmir reiki kursu - izmir reiki kursları -

Yorumlar